Jezioro Płotki, Schneidemühl - Pila

0 Bewertungen

Der Seeboden ist hart, lehmig-sandig mit Löchern, in denen man bei Nachttauchgängen auf Krebse und Aale treffen kann. Im See leben viele Brassen und Barsche. Die großen Barsche bevorzugen es, auf dem Boden oder zwischen Steinen zu liegen. Hechte begegnen uns überall. Das Highlight sind die (fast zutraulichen) Störe, die sich oftmals ganz nah an die Taucher wagen. Ein wahres Unterwasserparadies.

Anfahrt / Anreise:
Wjeżdżając do Piły nie kierujemy się do centrum, a wjeżdżamy na obwodnicę, czyli na trasę Bydgoszcz – Szczecin i w pewnym momencie skręcamy na Zelgniewo. Po 3 kilometrach po lewej stronie mamy dwie bramy wjazdowe. Pierwsza z lewej jest do ośrodka Geovita, a druga prowadzi na parking miejsca docelowego – Ośrodek Turystyczno-Wypoczynkowy Płotki. (divers24.pl)
Örtlichkeit / Einstieg:
Występuje tu bardzo bujna i gęsta roślinność. Litoral sięga 6-ego metra głębokości. Dno jest twarde, gliniasto-piaszczyste usiane otworami, w których można spotkać raki, a w czasie nurkowań nocnych węgorze. Jezioro Płotki, bo o nim mowa, jest usytuowane w rynnie i otoczone lasem mieszanym. Pośród rogatek, moczarek kanadyjskich, rdestnic, czy mchu wodnego pływają ławice płotek, leszczy i małych okoni. Duże, po kilkadziesiąt centymetrów długości, wolą leżeć na dnie, czy pomiędzy kamieniami. Wszędzie spotykamy szczupaki. Liny i karpie są bojaźliwe i trzymają się z daleka, czasem jednak można je przyuważyć lub zaskoczyć. Większość nurkuje w Jeziorze Płotki dla jesiotrów. Jest ich tu cała gromada, a dzięki staraniom bazy nurkowej Deep Diver są dokarmiane i ochraniane. Na dużej przestrzeni od strony ośrodka MOSiR i plaży obowiązuje bezwzględny zakaz łowienia ryb, a one widać też o tym wiedzą. Dzięki temu w porze karmienia jesiotry wręcz wpływają czasem pomiędzy nurków, stukają ich głowami bezgłośnie wołając „odsuń się, leżysz na moim żarciu”. (divers24.pl)
Wasser:
Süßwasser
Erreichbarkeit:
Landtauchgang
Max. Tiefe:
24
Schwierigkeit:
Für Fortgeschrittene
Tauchgangstyp:
Wrack-TGStrömungs-TGHöhlen-TGBergseetauchgangSteilwandtauchgang
Nächste Füllmöglichkeit:
Tauchregulierung:
Nächster Notruf / Kammer:
Schreibe eine Bewertung

Bewertungen(0)